Anasayfa İletişim Talep Formu
 
Faaliyet Alanlarımız
Çatı İzolasyonu
Isı Yalıtımı
Ahşap Çatı
Soğuk Hava Deposu
Su Yalıtımı
Mantolama
Panel Çatı
 
Talep Formu
Ürün talepleriniz için
 
Uygulamalar
Yaptığımız işlerden
 
İnsan Kaynakları
Bizimle çalışmak için
 

Panel Çatı


Panel Çatı | Bayrak İzolasyonAtermit Isopanel Sandviç Panel, E tipi (DIN standardına göre B1) Alev Yürütmez ve ayrılmaz özelliği ile dünyanın en iyi ısı yalıtım malzemelerinden birisi olarak bilinenEPS (Genleştirilmiş Polistren) dolgu ile metalin yapıştırılması yoluyla üretilmektedir.

Atermit Isopanel, her renkte boyalı sac ve alüminyumdan, istenilen boy ve kalınlıkta üretilebilmektedir.

Alternatif olarak, binanın içinde kalan yüzey, düz Aterpan (lifli çimento levha) veya PET levha ile de kaplanabilmektedir.  Düz Aterpan yangın riskine karşı bölme duvarı olarak, PET ise hijyenik olması gereken özel ortamlarda temizliği kolaylaştırması için önerilmektedir.

Atermit Isopanel, her türlü endüstriyel, zirai ve askeri yapılarda, soğuk hava depolarında, garajlarda, hangarlarda, spor tesislerinde, konutlarda ve tüm geniş mekanların çatı ve cephe kaplamalarında, mekân bölücü duvarlarında ve tavan uygulamalarında başarı ile kullanılmaktadır.

Atermit Isopanel’in en önemli özelliği, metal levha ile yalıtım malzemesinin özel bir teknikle bir daha ayrılmamak üzere birleştirilmesidir.  Bu sayede Atermit, piyasada 5 yıl ayrılmazlık garantisini verebilen tek firmadır.

Atermit Isopanel'i rakiplerinden ayıran bir diğer önemli özelliği ise, alın kapama detayına sahip olmasıdır. Alın kapama, sandviç panellerin açık bırakılan her iki ucunu da kapatmak üzere geliştirilmiştir ve Türkiye Patent Enstitüsünden alınan faydalı modeller ile korunmaktadır.

Atermit Isopanel'de kullanılan malzemeler, uluslararası standardı Amerikan A-1000 ve 3000 serisi alüminyum ve ısı iletkenlik katsayısı (lambda) 0,038 W/(m.K) olan, suda çözülmeyen ve erimeyen özelliğe sahip, levha boyunca homojen yapıda, E sınıfı (B1) alev yürütmez ve CFC gazı içermeyen EPS veya 0.032 W/(m.K) lambdaya sahip Gümüş Aterpor EPS’dir.

Isopanellerin içinde bulunan yalıtım malzemesinin (EPS) kalınlığı ve yoğunluğu değiştirilebilmektedir. Tercihe göre Gümüş Aterpor  veya Aterpor Neo da kullanılabilmektedir. Kullanılan EPS kalınlığı arttıkça daha iyi ısı yalıtımı dolayısıyla daha fazla tasarruf sağlamak mümkündür.

Özellikleri;
1. Atermit Isopanel Sandviç Panel çevre dostudur. Yalıtım özelliği sayesinde karbondioksit (CO2) salınımını azaltmakta, hava kirliliğinin önlenmesine katkıda bulunmaktadır. 
2. Kesintisiz üretim hattı teknolojisiyle istenilen boy ve kalınlıkta üretilebilmektedir. 
3. Dünyanın en iyi ısı yalıtım malzemesinden birisi olan Genleştirilmiş Polistren (EPS) veya taş yünü dolguludur.
4. Kırılmaz, çatlamaz, deforme olmaz ve pas tutmaz. Yıllar boyu güvenle kullanılabilir. 
5. Klasik malzemelere göre çok hafiftir. Kolayca taşınabilir, monte edilebilir ve sökülebilir. 
6. Rutubetsiz ve sağlıklı ortamlar yaratır. Gıda şartnamelerine uygundur. 
7. E (B1) sınıfı alev yürütmez EPS 'den üretilmektedir.
8. Olası bir yangın anında zehirli gaz çıkarmamaktadır. 
9. İstenirse metal yüzeyleri film ile kaplı olarak üretilebilmektedir.
10. Boyalı veya natürel alüminyumdan, boyalı veya galvanizli sacdan üretilebilmektedir.

tesla model y wrap

tesla wraps

gloss black

blue chrome wrap

red chrome wrap


Takip Edin
Anasayfa İletişimTalep Formu

Fatih Mah. Org.Eşref Bitlis Cad. No:57 KÖRFEZ / KOCAELİ Tel: 0262 527 09 75 - Faks: 0262 526 81 83